Vianočný Tallinn a Helsinki


Navštíviť počas adventu pobaltské krajiny a nezastaviť na vianočných trhoch by bola obrovská chyba. A zabrániť by vám v tom nemala ani klasická treskúca zima a mráz. Nádherne vyzdobené trhy v Tallinne a Helsinkách, s predvianočnou atmosférou patria k TOP 20 najkrajším v Európe.

PROGRAM ZÁJAZDU:

1. deň
Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách, prejazd Poľskom, noc v autobuse.

2. deň
Príchod do hlavného mesta Estónska – Tallinnu, ubytovanie. Po krátkej prestávke vstúpite do historického centra Bránou Viru, kde sa ocitnete v meste hanzovných obchodníkov. Prehliadnete si stredoveké hradby a mestské brány, Dolné mesto - stredoveká štvrť s gotickými meštianskymi domami a radnicou. Horné mesto s úzkymi romantickými uličkami. Po prehliadke Vás čaká vianočne vyzdobené mesto. Nádherné stredoveké centrum mesta Tallinn je hostiteľom snáď najkrajších vianočných trhov na mape Európy – v neposlednom rade preto, lebo na zasneženom námestí štvorcového tvaru sa konajú nepretržite už od roku 2001. Tallinnské vianočné trhy sú útulnou udalosťou, pričom zahŕňajú približne 60 malých drevených stánkov, v ktorých nájdete ručne vyrábané vence, lampy a koberčeky z ovčej vlny, ako aj rôzne druhy perníkov, miestne druhy medu a varené víno, ideálne v chladnom počasí. Pomedzi davy návštevníkov sa obvykle predierajú hudobníci a tanečníci, zatiaľ čo v srdci toho všetkého je umiestnený najslávnejší a najväčší vianočný strom v Estónsku. Deti si môžu užiť jazdu na kolotočoch a pre tie najšikovnejšie, ktoré zvládnu básničky a veršovačky najlepšie, má Santa Claus vo svojom čarovnom domčeku pripravené rôzne sladkosti. Nocľah.

3. deň
Po raňajkách sa vydáte trajektom do hlavného mesta Fínska - Helsinki (cca 2hod 15min dĺžka plavby). Mesto nie je veľmi veľké a preto sa dá ľahko preskúmať pešo. Môžete tu obdivovať impozantnú architektúru a kultúru. Čaká Vás prehliadka hlavného mesta, ktoré pulzuje kozmopolitným životným štýlom v harmónii s prírodou. Jeho „farebnú“ históriu je vidieť na každom kroku. Pozriete si chrám ortodoxných Rusov, Uspenskú katedrálu, Luteránsky Dóm, Parlament, Halu Finlandia, ktorá je majstrovským dielom Alvara Alta. Navštíviť mesto počas adventu a nezastaviť na vianočných trhoch na Námestí Senátu by bola tá najväčšia chyba, akú by ste počas výletu urobili. Práve pravá fínska zima a mráz od Baltského mora dotvára trhom neopakovateľnú atmosféru. Ak by ste ju však nezvládali, zohriať sa môžete v neďalekom kostole, Katedrále evanjelickej cirkvi alebo rovno v pravej fínskej saune na vianočných trhoch (pozn. býva však permanentne obsadená). Na námestí vás čaká 140 stánkov, ktoré ponúkajú pravé domáce fínske výrobky. Od drevených fínskych hračiek, hrubé vlnené ponožky, až po množstvo výrobkov z dreva, kože a kožušín, ktoré prešli rukami domácich remeselníkov. A samozrejme nesmierneho množstva fínskych vianočných pochúťok, ozdôb a vianočných doplnkov. Stánky sú rozmiestnené okolo tradičného fínskeho vianočného kolotoča, ktorý robí radosť najmä deťom. Pre milovníkov pravej fínskej vianočnej atmosféry je otvorený do 20 hod, takže žiadnu „ruka hore“ v noci tu neočakávajte. Fíni sú nesmierne distingvovaný národ. Na popíjanie horúceho vareného vína na verejnosti tu zabudnite, alebo si pripravte peňaženku. Vo Fínsku sú za to riadne pokuty, takže aj víno si domáci popíjajú radšej v malých drevených domčekoch s rybacími špecialitami. Trh je naozaj dokonalým gastronomickým zážitkom, na ktorom si miestni potrpia. V podvečerných hodinách návrat trajektom na ubytovanie v Tallinne. Nocľah.


4. deň
Po raňajkách odchod na Slovensko. Nočný transfer v autobuse.

5. deň
Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

 

Termín: Cena: Doprava  
15.12.-19.12.2021 219€ autobus   REZERVUJ 

 

  • Cena zahŕňa

doprava klimatizovaných autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, služby sprievodcu CK, 

  • Cena nezahŕňa

komplexné cestovné poistenie, poistenie PANDEMIC, vstupy do pamiatok a múzeí, miestenka 7€/osoba (možnosť výberu konkrétneho sedadla), príplatok za 1/1 lôžkovú izbu

*CK AZAD si v prípade nutnosti vyhradzuje právo zmeny trasy a poradia programu pri zachovaní obsahu zájazdu, prípadne presun iným dopravným prostriedkom počas prehliadky miest. Pre realizáciu zájazdu pri zachovaní ceny zájazdu je nevyhnutných najmenej 28 účastníkov.

*V prípade zlej pandemickej situácie alebo nízkeho počtu záujemcov si CK AZAD vyhradzuje právo na zrušenie zájazdu

 

  • Príplatky za nástupné miesta

BA, TT, PN,TN - 19€
PB, ZA, MT - 15€
DK - 10€

 
 

Napíšte nám