Tajomná Transylvánia

Rodisko Mateja Korvína aj grófa Draculu – vitajte v Transylvánii, krajiny, ktorá v preklade znamená „krajina za lesmi“ a jej názov Sedmohradsko je zase odvodený od siedmich stredovekých hradov. Je známe, že k všeobecnej propagácii Rumunska nesporne prispel najmä známy román Brama Stockera - Dracula, ktorý práve sem umiestnil dej svojho románu. Ako predloha pre hlavnú postavu mu poslúžil princ Vlad Tepes ktorý žil v 15. storočí a bol všeobecne známy svojou krutosťou. My sa spoločne vydáme za krásami tohto regiónu, ktorý je v niektorých častiach stále nedotknutý. 

PROGRAM:


1. deň
Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách. Nočný prejazd smerom do Rumunska.

2. deň
V ranných hodinách príchod do mesta Cluj Napoca - prehliadka centra mesta so sprievodcom. Hlavné mesto historickej oblasti Transylvánie. Mesto je veľmi príjemné, a je určite veľkým zážitkom pre tých, ktorí chcú vidieť mestá so sedmohradským životom v celej svojej kráse. Po prehliadke presun do mesta Turda – návšteva soľnej bane, kde sa soľ ťažila už v 13. storočí a dnes je zaujímavou turistickou atrakciou. Presun na ubytovanie.

3. deň
Po raňajkách pokračujeme s návštevou mesta Sighisoara, prezývaného aj “sedmohradský Norimberg”, ktoré vďaka svojmu starobylému rázu tvorí bránu do Transylvánie a tiež je na zozname UNESCO. Návšteva rodného domu Vlada Tepesa, ktorý bol pre Brama Stockera inšpiráciou na napísanie svetoznámeho románu Dracula. V súčastnosti je v tomto dome reštaurácia. Poobede pokračujeme návštevou najnavštevovanejšieho mesta Brašov, kde sa prejdeme najužšou ulicou v Európe. Strada Sforii je približne jeden meter široká a spája Cerbului ulicu s Poarta Scheme ulicov. Individuálne voľno.  Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. 

4. deň
Po raňajkách návšteva najväčšej atrakcie Rumunska – hradu Bran, ktorý je známy ako sídlo legendárneho grófa Draculu. Prehliadka hradu zaručuje rozprávkový zážitok, pozriete si nádvorie s historickou studňou obklopené vežami a pavlačami. Celý hrad je obkolesený veľkou krásnou záhradou. Poobede návšteva mesta Sibiu, kde si pozrieme Veľké a Malé (Piata Mare) námestie s Rímsko - katolíckym kostolom, Vežu a Palác Brukenthal, Bridge of lies, pasáž schodov.  Individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na Slovensko. 

5. deň
V skorých ranných hodinách príchod na Slovensko.


Termín:
 
Cena: - € 
 
Cena zahŕňa: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, sprievodcu CK, poistenie insolventnosti CK, DPH.

Cena nezahŕňa: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 1,60€/deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 30€/noc, vstupy do kultúrnych pamiatok, pobytová taxa (platba na mieste podľa typu ubytovania od 2€/os./noc).

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiacich účastníkov.
 
 

Napíšte nám