Španielsko - Na vlnách fantázie

Spoznajte s nami najznámejšiu časť Katalánska – Gaudího Barcelonu a „divoké pobrežie“ Costa Brava. Čaká na vás história, moderná kultúra, najelegantnejšie letovisko španielskeho pobrežia a množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Ochutnajte pravý život Katalánska v šľapajach muža, ktorý mu dal tvár.

PROGRAM:
1. deň

Odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách smerom Rakúsko, Taliansko do Francúzska – Monaco.

2. deň
V dopoludňajších hodinách príchod do Monaca (povinná 9 hodinová prestávka  autobusu). Počas prestávky navštívime mesto Monaco a jeho legendárne Rock of Monaco, kde sa nachádzajú najstaršie budovy v meste, napríklad aj palác Grimaldiovcov. Prejdeme sa okolo známeho monackého kasína a zájdeme do prístavu – kde sídlia najkrajšie jachty sveta a okolo ktorého sa každoročne konajú známe preteky formule F1.  Osobné voľno. Vo večerných hodinách odjazd do Španielska.

3. deň
V ranných hodinách príchod do letoviska Lloret de Mar. Ubytovanie, osobné voľno, kúpanie v mori. Nocľah.

4. deň
Po raňajkách odchod do mesta Figueres. V malom rodnom meste Salvatora Dalího - Figueres navštívite jeho múzeum, ktoré  je najväčšie surrealistické múzeum na svete. Múzeum má široký výber z umelcových diel od jeho prvých pokusov až po posledné obrazy. Nájdete tu  jeho hrobku, a to celkom trefne, v centre múzea. Po skončení prehliadky návrat do Lloret de Mar a individuálne voľno. Nocľah. 

5. deň
Po raňajkách odchod do Barcelony. Tento deň bude zasvätený Gaudimu - jeho stavbám a prehliadke Barcelony. Začiatok prehliadky mesta na Las Ramblas, Tržnica La Boquería, Staré mesto, Katedrála sv. Eulálie, Sagrada Famili, park Güell, Národný palác a nočné predstavenie magických fontán. Po skončení prehliadky mesta návrat do Lloret de Mar. Nocľah. 

6. deň
Pobyt v letovisko Lloret de Mar, osobné voľno, kúpanie. Presun nočnou jazdou do Francúzska – Nice.

7. deň
V dopoludňajších hodinách príchod do Nice (povinná 9 hodinová prestávka autobusu). Počas prestávky si pozrieme Nice alebo „kráľovnú riviéry“ ako je toto mesto často označované. Čaká na vás  Promenáda Anjelov v tvare palmy, ktorá lemuje pobrežie a kúpanie v mori. Vo večerných hodinách odjazd na Slovensko.

8. deň
Príchod na Slovensko v dopoludňajších hodinách.

 

Termíny:

Cena: - €

Cena zahŕňa: dopravu moderným klimatizovaným autobusom,  3x ubytovanie s raňajkami, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, poistenie insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cest. poistenia v cene 1,60€/deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 30€/noc.


Orientačné ceny vstupov:

Sagrada Familia 23,80€/os., múzeum S. Daliho 12€/os.

 
 

Napíšte nám