Rím - večné mesto

 

Nehovorte, že ste sa nikdy netúžili túlať uličkami starovekého Ríma. Mesta, v ktorom vládol Cézar i šialený Caligula. A Vergílius s Horáciom v ňom skladali svoje slávne ódy a eposy. Nie nadarmo ho volajú „večným mestom“.


 

PROGRAM:

1. deň
Odchod zo Slovenska. Nočnou jazdou tranzit cez Rakúsko do Talianska. Non stop jazda s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.

2. deň
Príchod do Ríma v ranných hodinách. Prehliadka historického centra večného mesta: Piazza del Popolo, Španielske námestie s monumentálnymi schodmi, fontána di Trevi, najzachovalejšia antická budova v Ríme - Pantheon, romantické námestia Piazza Navona a Piazza Colonna, Largo Torre Argentina, Campo Dei Fiori, Ghetto, kostol Chiesa Del Gesu, gotický kostol S. Maria Sopra Minerva, Piazza Venezia. Ubytovanie a nocľah.

3. deň
Celý deň strávime poznávaním jedného z najmenších štátov sveta – VATIKÁNU. Vatikánske múzeá so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Svätopeterské námestie, chrám sv. Petra, kde je možnosť návštevy kupoly chrámu vo výške 132 m, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Prehliadka pokračuje návštevou Anjelského hradu, Forum Romanum a Koloseom. Osobné voľno a ubytovanie.

4. deň
Návšteva historického mestečka TIVOLI, nachádzajúceho sa nad Rímom. Starobylé mesto Tivoli bolo v cisárskych dobách obľúbeným letným sídlom rímskych velikánov a cisárov. Navštívime letovisko cisára Hadriána Villa Adriana, ako aj vilu Vill d´Este, ktorá patrí k najkrajším renesančným stavbám v Taliansku. V oboch komplexoch sa nachádza množstvo fontán, vodopádov a parkov.
V poobedňajších hodinách návrat do Ríma, mesta ktoré je okrem  histórie známe aj ako mesto módy. Výhodné nákupy sú na Via Del  Corso, Via Nazionale alebo na Via Coladi Rienzo. Vo večerných  hodinách odchod z Ríma.

5. deň
Tranzit z Talianska do Rakúska. Predpokladaný návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.

 

Termíny:

Cena: - €

Cena zahŕňa: dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, DPH, poistenie insolventnosti CK, sprievodca CK.

Cena nezahŕňa: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia 0 €/ deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 0 €/noc, vstupy do kultúrnych pamiatok. 

UPOZORNENIE: na území mesta Rím je zavedený poplatok za ubytovanie. Uvedený poplatok sa vyberá na mieste v hotovosti od každého klienta, ktorý prenocuje na území mesta. Jeho výška je od 2€ do 3€/os./noc podľa kategórie ubytovania.
Je zákaz vstupu turistických autobusov do centra Ríma (za mestské hradby). V centre mesta je presun možný príslušnými linkami mestskej dopravy  (metrom). Ceny lístkov 1€/jedna jazda, 4€/celodenný lístok. 

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiacich účastníkov.

 
 

Napíšte nám