Hallstatt, Salzburg, Orlie hniezdo a jazero Wolfgangsee

HALLSTATT je obec v Rakúsku v spolkovej krajine Horné Rakúsko v okrese Gmunden. Nachádza sa pri jazere Hallstätter See a spoločne s pohorím Dachstein a krajinnou a historickou kultúrnou oblasťou Inneres Sallzkammergut patrí k Svetovému dedičstvu UNESCO.

SALZBURG je mestečko známe predovšetkým jedinečným historickým centrom s pamiatkami zo 17.-18. storočia. Staré mesto (historické mestské jadro) bolo v roku 1996 zapísané do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

KEHLSTEINHAUS tiež  známe aj ako Hitlerovo "Orlie hniezdo", sa nachádza na skalnatom hrebeni vo výške 1834 m.n.m.

WOLFGANGSEE je jazero v Rakúsku, ktoré sa väčšou časťou nachádza v regióne Salzburgu a je jedným z najznámejších jazier v rekreačnej oblasti Salzkammergut.


PROGRAM:
 

1. deň
Odchod zo Slovenska  v skorých ranných hodinách. Príchod do idylickej dedinky Hallstatt. Mesto je právom označované ako najkrajšie mesto pri jazere. Návšteva unikátnej Kostnice s viac ako 1200 lebiek, možnosť plavby po Hallstattskom jazere, priamo v centre si budete môcť prezrieť archeologické vykopávky, ktoré sa nachádzajú pod obchodíkom - Dachsteinsport Janu, prechádzka po Hlavnom námestí. Individuálne voľno. Popoludní presun do Mozartovho mesta Salzburg, ktoré je známe nekonečným množstvom vežičiek.  Salzburské Staré Mesto je barokovou fiestou kostolov, námestí, dvorov a fontán, vezúcich sa na vlnách šarmu Mozartovskej mekky. Po prehliadke individuálne voľno.
Vo večerných hodinách presun na ubytovanie.

2. deň
Po raňajkách presun k Orliemu hniezdu, ku ktorému Vás dovezie turistický autobus. Po príchode prejdete tunelom až k slávnemu výťahu, ktorý využíval aj sám Hitler. Môžete si vychutnať výhľad, ktorý bol kedysi určený iba pre führera a jeho suitu. Pri peknom počasí je z vrcholu vidno až do vzdialenosti 200 km. Individuálne voľno. V obedňajších hodinách presun k jednému z najkrajších jazier – k jazeru Wolfgangsee, ktoré je v letnom období veľmi navštevované. Individuálne voľno.
Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

 

Termíny: 

Cena: - €
 

Cena zahŕňa: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 1x ubytovanie s raňajkami, sprievodca CK, DPH, poistenie insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa: poistenie –  možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 1,80 €/os./deň, obojsmerná miestenka v cene 7 € (možnosť výberu sedadla), vstupy do kultúrnych pamiatok.


Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiacich účastníkov.

 

 
 

Napíšte nám