Gaudího Barcelona, kráľovský Madrid a historické Toledo

Španielsko – krajina tepla, flamenca a toreadorov, plná krás a historických pamiatok. Očarujúca Gaudího Barcelona, európske veľkomesto s katalánskym šarmom, pyšne sa pozerajúca na svoju 2000 ročnú históriu. Kráľovský Madrid a jeho majstrovské diela Velázqueza a Goyu, Orichen de las careteras radiale - nultý kilometer šiestich hlavných ulíc rozbiehajúcich sa do celého Španielska. Malebné Toledo s najväčšou hustotou historických pamiatok na svete.

PROGRAM:

1. deň

Odchod z Bratislavy v dopoludňajších hodinách. 

2. deň

Ráno príchod do Monaca (povinná 9 hodinová prestávka  autobusu). Počas prestávky navštívime mesto Monaco a jeho legendárne Rock of Monaco, kde sa nachádzajú najstaršie budovy v meste, napríklad aj palác Grimaldiovcov. Prejdeme sa okolo známeho monackého kasína a zájdeme do prístavu – kde sídlia najkrajšie jachty sveta a okolo ktorého sa každoročne konajú známe preteky formule F1.
 

3. deň

Prehliadka mesta Zaragoza: Basilika el Pilar, Katedrála, Palaco de la Lonja & Audiencia Territorial. Poobede cesta do Madridu. Ubytovanie a nocľah.
 

4. deň

Raňajky a prehliadka Madridu: Puerta del Sol, Callé Alcalá, Plaza  Santa Cruz, Calle Toledo, Kostol San Isidorio a návšteva Paláca El Escorial. Nocľah.
 

5. deň

Raňajky a presun do Toleda. Pevnosť Alcazar, Plaza De Zocodover, Puerta de Bisagra. Nočnou jazdou sa presúvame do Barcelony.
 

6. deň

V ranných hodinách príchod do Barcelony. Prehliadka katedrály, Las Ramblas, Gaudího stavby: Sagrada Familia, Casa Batlo, Casa Mila, Park Güel. Návšteva kláštorného komplexu Monserrat. Ubytovanie.
 

7. deň

Pokračovanie prehliadky v Barcelone, osobné voľno. V poobedňajších hodinách odchod na Slovensko.
 

8. deň

V poobedňajších hodinách návrat na Slovensko.


Termíny: 

Cena: - €

Cena zahŕňa: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, DPH, poistenie insolventnosti CK, sprievodca CK.

Cena nezahŕňa: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia 1,80 €/deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), vstupy do kultúrnych pamiatok. 

 
 

Napíšte nám