Čarovné Toskánsko

Spoznajte krásy čarovného Toskánska, jedného z najkrajších a najbohatších krajov v Taliansku, ktoré sa považuje za srdce Talianska a rozprestiera sa na Apeninskom polostrove. Na každom kroku na vás čaká množstvo pamiatok, prekrásna príroda a tiež skvelé kulinárske zážitky. Toskánsko je preslávené svojimi vinicami a značkovými vínami ako aj slávnym olivovým olejom. 


PROGRAM:

1. deň

Odchod zo Slovenska vo večerných hodinách, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2. deň

Príchod do kolísky renesancie – Florencia. Celodenný pobyt v meste, počas ktorého navštíviem Palazzo Vecchio na Piazza dela Signoria so sochou Dávida od Michelangela, Baziliku Santa Croce, Giottovu zvonicu Campanile, Chrám Santa Maria del Fiore, most Ponte Vecchio – unikátny a najstarší most cez rieku Arno, babtistériu San Giovanni, Baziliku San Lorenzo, námestie Piazza Repubblica, a možnosť návštevy slávnej obrazovej galérie Ufizzi.
Vo večerných hodinách presun na ubytovanie a nocľah. 

 

3. deň

Po raňajkách návšteva stredovekého mestečka Monterigioni. Mestské opevnenie s 13 st. má 14 veží a 2 brány. Uvidíme aj námestie Piazza Roma z románskym kostolom. Pokračujeme do kamenného stredovekého mestečka známeho ako "mesto veží" San Gimignano, stojaceho na mieste bývalého etruského osídlenia. Mesto je postavené na kopci, prehliadka centra s bazilikou di Santa Maria Assunta, Dóm Palazzo del Popolo, námestie Piazza della Cisterna. Návšteva vínnych pivníc spojená s ochutnávkou vín oblasti San Gimignano. Poobede presun do mestečka Volterra, ktoré je známe spracovaním alabastru. Počas krátkej prehliadky uvidíme námestie, katedrálu s 13. storočia, ktorá uchováva majstrovské maliarske diela a fresky, Rímsky amfiteáter. Presun na ubytovanie.
 

4. deň

Raňajky, po raňajkách presun do mestečka Pisa, kde počas prehliadky  navštívme námestie zázkrakov – Piazza dei Miracoli s baptistériom z 12. storočia, katedrálou a známu šikmú vežu. Presun do mestečka Lucca – mesto známe románskymi kostolmi a palácovými záhradami. Prehliadka Dómu, Piazza Napoleone, Piazza San Michele s kostolom. Vo večerných hodinách odchod z Talianska, presun na Slovensko. 
 

5. deň

V doobedňajších hodinách príchod na Slovensko. 
 
Termíny:
 

Cena: - €

Cena zahŕňa: doprava luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s raňajkami, DPH, poistenie insolventnosti CK, sprievodca CK.


Cena nezahŕňa: poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia 1,60€/deň, obojsmerná miestenka v cene 7€ (možnosť výberu sedadla), príplatok za 1/1 izbu 30€/noc. Vstupy do kultúrnych pamiatok. 

Zájazd sa uskutoční pri minimálnom počte 40 platiaich osôb.Pripravili sme si pre vás pár zaujímavostí o Toskánsku.

Najkrajšie vyhliadkové veže v Toskánsku


Starodávne toskánske mesto VolterraMost Ponte Vecchio vo Florencii


 

 
 

Napíšte nám