Cyklo: Španielsko - Costa Brava

Costa Brava je pobrežie Katalánska. Jedná sa o najsevernejšiu časť Španielska.Toto pobrežie je 220km dlhé, obklopujú ho krásne pláže a útesy. Krajina však ponúka aj zalesnené oblasti vhodné na prechádzky a turistiku. Sú tu taktiež cyklotrasy s rôznymi stupňami obtiažnosti. Na týchto trasách môžete vidieť nie len krásu pobrežia a prírody, ale aj rôzne historické monumenty.

Počas cesty do a zo Španielska sa zastavíte v dvoch známych francúzskych letoviskách – Monaco a Nice (povinná 9 hodinová prestávka autobusu), kde máte v prípade záujmu úžasnú možnosť prezrieť si mestá a ich okolia aj na bicykloch.

Program cyklozájazdu:

1. trasa: Lloret de Mar – Tossa de Mar (15 km, 7 h, stredná záťaž)
Trasa vedie po turistickej ceste, ktorá spája dve prímorské mestečká Lloret de Mar a Tossa de Mar. Počas cesty budete prechádzať dubovým lesom a v niektorých častiach budete mať výhľad na pobrežné oblasti.Trasa je dlhá 15km a po tejto istej ceste sa budete vracať späť.Treba teda rátať so 7hodinovým výletom.Je nevyhnutné mať dostatok vody, prípadne potravín. Trasa je farebne a smerovo označená.

2.trasa: Okruh Sant Pere del Bosc (13 km, 1,5 h, náročná trasa)
Odchod: Centrála cestovného ruchu Lloret de Mar (Av. Alegries 3). Trasa vedie do hôr v regióne. Stojí za to zastaviť a obdivovať rôzne prvky architektonického dedičstva, ktoré sú roztrúsené po trase: Sant Quirze pamätník Anjel, Sant Pere del Bosc, Mare de Deu de Gracia, kríž Sant Pere del Bosc a Svätá panna z Vilar.

3. trasa: Ruta de Caules (31 km, 6,5 h, stredná záťaž)
Trasa de Caules vás zavedie pozdĺž okraja mesta Lloret de Mar , tu máte možnosť navštíviť kostol Santa Susanna de Caules. Odtiaľ sa prechádza cez stredozemné lesy.Daľej je tu  prechod Puig de Montgrós, kde budete mať dobrý výhľad na okolitú krajinu. Je dôležité si uvedomiť, že ide o cestu dlhú 31km, takže by ste mali byť dobre vybavení komfortnými športovými topánkami, množstvom  vody a potravín. Cesty sú označené farbou a smerovým  značením.

4. trasa: Puig de Montgros (15,9 km, 1 h, náročná trasa)
Odchod: Centrálny úrad pre cestovný ruch Lloret de Mar (Av. Alegries 3). Trasa je zaujímavá  pre objavovanie rozľahlosti katalánskeho pobrežia, v tejto krajine dominujú stredomorské lesy a iné miesta, ako kostol Panny Márie Alegries, ktorý je  najstarším farským kostolom v Lloret de Mar. Časť trasy nadväzuje na starú cestu Lloret do Tossa de Mar, vedie na Puig de Montgròs (314 m), kde máte možnosť kochať sa prekrásnymi výhľadmi.

5.trasa: GR 92-9 (14 km, 3,5 h, stredná záťaž)
Stredomorská varianta trasy GR92-2 je cesta, ktorá spája mesto Lloret de Mar s Torderou v oblasti Pla del Gelpi. Trasa vám umožní objavovať bohaté dedičstvo modernistického umenia roztrúseného v stredomorskom lese, medzi zaujímavosti patrí svätyňa Vilar alebo Svätopeterský les. Vmeste Tordera sa nachádza typická stredomorská rieka. Trasa je dlhá 14 km, počíta sa iba prvá etapa, ktorá je variantom Stredomoria (GR92-2).Treba byť zásobený vodou a potravinami.

6.trasa: Ruta de Montbarbat (22,5 km, 5 h, stredná záťaž)
Montbarbat trasa je cesta, ktorá vás zavedie do pozostatkov iberijského mesta, s krásnym výhľadom na pobrežné oblasti La Selva a zároveň objavíte bohaté dedičstvo modernistického,a  typické stredomorské lesy. Je to 22 km, počítanie sem a tam, takže treba býť dobre vybavený vodou a potravinami Cesty sú označené farbou a smerovým značením. Potrebná je mapa.

Náročnosť: 

Cyklotrasy sú stredne náročné až náročné, vhodné pre trekové bicykle a MTB. 

Termíny a ceny:

Cena zahŕňa: 7 x ubytovanie s polpenziou pre jednu osobu, dopravu osôb a bicyklov z Bratislavy, služby cyklosprievodcu, poist. insolventnosti CK.

Cena nezahŕňa: vstupy do múzeí a pamiatok, komplexné cestovné poistenie Štandard v cene 0 €/osoba/deň, komplexné cestovné poistenie Plus v cene 0 €/osoba/deň, pobytová taxa 0 €/osoba od 16 rokov/pobyt.

 
 

Napíšte nám