Dokumenty na stiahnutie

Ochrana osobných údajov

Rím (5 dní)

Zahraničné výlety
 

Navštívte večné mesto Rím, v ktorom vládol Cézar ale i šialený Caligula. Svojim bohatstvom Vás očarí Vatikán, nekonečnosťou prekvapí námestie Forum a krvavou povesťou ohromí Koloseum.

Cena za 5 dní: 159€/žiak

1. deň
Odchod zo Slovenska. Nočnou jazdou tranzit cez Rakúsko do Talianska. Non stop jazda s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.

2. deň
Príchod do Ríma v ranných hodinách. Prehliadka historického centra večného mesta: Piazza del Popolo, Španielske námestie s monumentálnymi schodmi, fontána diTrevi, najzachovalejšia antická budova v Ríme - Pantheon, romantické námestia Piazza Navona a Piazza Colonna, Largo Torre Argentina, Campo Dei Fiori, Ghetto, kostol Chiesa Del Gesu, gotický kostol S. Maria Sopra Minerva, Piazza Venezia. Ubytovanie a nocľah.

3. deň
Celý deň strávime poznávaním jedného z najmenších štátov sveta – VATIKÁNU. Vatikánske múzeá so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou. Svätopeterské námestie, chrám sv. Petra, kde je možnosť návštevy kupoly chrámu vo výške 132 m, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Prehliadka pokračuje návštevou Anjelského hradu, Forum Romanum a Koloseom. Nasleduje osobné voľno a ubytovanie.

4. deň
Návšteva historického mestečka TIVOLI, nachádzajúceho sa nad Rímom. Starobylé mesto Tivoli bolo v cisárskych dobách obľúbeným letným sídlom rímskych velikánov a cisárov. Navštívime letovisko cisára Hadriána Villa Adriana, ako aj vilu Villad´Este, ktorá patrí k najkrajším renesančným stavbám v Taliansku. V oboch komplexoch sa nachádza množstvo fontán, vodopádov a parkov. V poobedňajších hodinách návrat do Ríma, mesta ktoré je okrem histórie známe aj ako mesto módy. Výhodné nákupy sú na Via Del Corso, Via Nazionale alebo na Via Coladi Rienzo. Vo večerných hodinách odchod z Ríma.

5. deň
Tranzit z Talianska do Rakúska. Predpokladaný návrat na Slovensko v popoludňajších hodinách.

 
Cena zahŕňa: autobusovú dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 3x ubytovanie s raňajkami, skupinový bonus 45:3 GRÁTIS, poistenie insolventnosti CK
Možnosť doplatku: profesionálny sprievodca 15€/osoba

V prípade záujmu o danú ponuku neváhajte využiť náš kontaktný formulár.
 
 

Napíšte nám