Dokumenty na stiahnutie

Ochrana osobných údajov

Plitvice - Krka - Šibeník

Navštívte spolu s nami miesta, kde sa na motíve slávneho románu Karla Maya nakrúcal film o odvážnom indiánskom náčelníkovi Winnetouovi. V národných parkoch Krka aj Plitvické jazerá si môžete naplno vychutnať krásy Chorvátska.

Najznámejším národným parkom v Chorvátsku sú bezpochyby Plitvické jazerá, ktorým sa skrátene hovorí Plitvice. Jedná sa o terasovitú sústavu sladkovodných jazier prepojených kaskádami a vodopádmi. Oblasť národného parku Plitvické jazerá je od roku 1979 zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO. 

Chorvátsky národný park Krka je sústava perejí, kaskád a vodopádov, pod ktorými sa môžete vykúpať. Je tu tiež možnosť podniknúť výlet loďou kaňonom rieky Krka až k Rošskému vodopádu – Roški slap a na ostrovček Visovac, kde sa nachádza františkánsky kláštor a múzeum.

Šibenik leží neďaleko Zadaru, v malebnom zálive pri ústí rieky Krka pod skalným bralom, ktorému dominuje pevnosť sv. Mikuláša. Je to jedno z najkrajších miest východného Jadranu. Sieť strmých kamenných uličiek, námestí a pozoruhodná katedrála v centre mesta sú skutočnými lákadlami pre turistov. Mesto je tiež veľmi dobrou základňou pre návštevu národných parkov Krka a Kornati.

5 DNÍ - 129€/žiak

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 2x ubytovanie s polpenziou, skupinový bonus 45:3 GRÁTIS, informačnú brožúru, poistenie insolventnosti CK

 
 

Napíšte nám