Dokumenty na stiahnutie

Ochrana osobných údajov

Chorvátsko - ostrov Hvar

Najkrajší aj najslnečnejší ostrov Chorvátska je Hvar známy svojimi levanduľovými poliami, nedotknutou prírodou a jedinečnými plážami.

Ostrov Hvar je chorvátsky ostrov v strednej Dalmácii (Jadranské more), má 10,648 obyvateľov (2011). Jeho najvyšší vrch Sveti Nikola meria 628 m. Ostrov je pretiahnutého tvar a je najdlhší ostrov Jadranského mora (68 km). S rozlohou 299,6 km² je štvrtým najväčším. Od ostrova Brač ho oddeľuje Hvarský kanál, od Visu Višký kanál, od Korčuly Korčulský kanál a od polostrova Pelješac kanál Neretva. Východný koniec sa nachádza len 5 km od pevniny. Hvar je veľmi hornatý, najviac sídiel je sústredené v severnej, najširšej časti. Ostrov dýcha históriou a špecifickou kultúrou. Mestá na ostrove majú veľa architektonických a výtvarných pamiatok, ktoré svedčia o bohatých tradíciách ostrova. Prvé pomenovania ostrova Pharos poznáme z obdobia gréckej kolonizácie. Na Hvare prvý známi obyvateľmi boli Ilýri.

7 DNÍ- 189€/žiak
10 DNÍ - 259€/žiak

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu luxusným klimatizovaným autobusom, 4x/7x ubytovanie s polpenziou, skupinový bonus 45:3 GRÁTIS, poistenie insolventnosti CK

 
 

Napíšte nám