Dokumenty na stiahnutie

Ochrana osobných údajov

TIPY NA VÝLET

NEA ANCHIALOS

Nea Anchialos, toto moderné mestečko, stojí na základoch antického mesta Pyrasos. Lákadlami tohto mesta je záliv s pokojnou atmosférou, ruiny antického mesta, útulné námestie v centre, typické grécke reštaurácie a bary, ktoré miestom oddychu a osvieženia počas horúcich letných večerov. Počas  letnej sezóny sa v meste organizujú rôzne festivaly a kultúrne podujatia. Športovci ocenia aj množstvo širokú škálu športových aktivít.

VOLOS

Centrum regiónu Magnesia je vzdialené iba 18 km od Nea Anchialos. Pred veľkým zemetrasením v meste stálo množstvo historických panstiev, z ktorých sa do dnešných dní zachovala iba malá časť. Za krátku prehliadku určite stojí ortodoxná katedrála sv. Mikuláša z prvej polovice 20. storočia s pôsobivým interiérom so striebornými ikonami, vyrezábanými oltármi a maľovanými múrmi a stropmi. Zoznámiť sa s históriou regiónu sa môžu návštevníci v archeologickom múzeum Athanasakeion so zaujímavými expozíciami sôch, hrobiek a šperkov, ale aj dobre zachovaných malieb, považovaných za jedni z najlepších ukážok starovekého gréckeho umenia. ávštevu určite stoja aj mestské, entomologické a železničné múzeum. Priaznivci umenia by mali určite zavítať do mestskej galérie. Milovníci prírody sa môžu poprechádzať v časti Portaria po chodníku Centaurs alebo zájsť k prameňu riečky Manas.

OSTROV SKIATHOS

Elegantné kláštory, ukryté kostoly, turistické chodníčky aj krásne pláže (je ich tu vraj viac ako 60). Taký je grécky ostrov Skiathos obklopený Egejským morom. Často ho prezývajú aj párty ostrovom severného Grécka. Ľudia ho vyhľadávajú kvôli vodným aktivitám, historickým prehliadkam aj nákupom. Vyzerá to tak, že na Skiathose zažijete naozaj všetko. Medzi najznámejšie pláže, ktoré sa oplatí navštíviť, patrí napríklad Koukounaries, ocenená ako tretia nakrajšia pláž v Stredomorí. Ďalšou vyhľadávanou je pláž Banana. 

PELIONSKÁ ŽELEZNIČKA

Zážitkom je vyhliadková jazda malým historickým vláčikom na pohorí Pelion, ktorý vás odvezie z mesta Volos do mesta Mileai.

 

Ďalšie tipy - Kláštory Meteora, antické Delfy, Solún, Atény

 
 

Napíšte nám