Dokumenty na stiahnutie

Ochrana osobných údajov

TIPY NA VÝLET

KITEN
Menšie prímorské mestečko Kiten leží na mierne vyvýšenom polostrove a nachádza sa 5 km od Prímorska. Zdravá klíma tohto moderného mestečka umožňuje liečenie kožných chorôb či astmatických a dýchacích problémov. Južná i severná časť mesta je lemovaná prekrásnymi zátokami s nedotknutou prírodou. Jedným z najkrajších miest južného Bulharska je obľúbený Kitenský záliv (Atliman), známy svojím pokojom, rozľahlými piesočnatými plážami a skalnatými útesmi. Rajom pre rybárov je ústie rieky Karakarač, ktorá sa tu vlieva do mora. Daná destinácia je ako stvorená pre potápanie, rybárčenie.

SOZOPOL
Počiatky tohto malebného rybárskeho mestečka s pôsobivým historickým centrom siahajú do roku 610 p.n.l. Archeologicky odkryté stavby, prastaré mestské hradby či pôsobivé kostoly nás upozorňujú na jeho bohatú históriu. Sozopol je charakteristický svojim typickým architektonickým riešením hrázdených domov z 19. storočia, ktorých horné poschodia vyčnievajú nad úzke uličky. Po prehliadke mesta sa môžete okúpať pod parkom v centre mesta, skrýva sa tu príjemná piesočnatá pláž s výhľadom na mestské hradby. 4 km južne sa nachádza prírodná rezervácia Ropotamo – krajina pohyblivých pobrežných dun.

BEGLIK TAŠ
Beglik taš, archeologická lokalita uprostred divokej prírody, je najstarším posvätným megalitickým miestom na pobreží Čierneho mora. Ide o pôsobivý skalnatý útvar vzdialený 5 km od Prímorska, ktorý upravili a využili dávni obyvatelia Bulharska (Tráci) ako pohanskú svätyňu.

NESEBAR A JEHO AQUAPARKY
Starobylé mesto na pobreží Čierneho mora založili starovekí Gréci. Uchováva veľké množstvo pamiatok a mnoho kostolov, ktoré vznikli v obdobiach od konca staroveku do novoveku. Nesebar je vzhľadom na svoju výhodnú polohu a zaujímavú architektúru navštevovanou turistickou oblasťou. Kúsok za mestom nájdete rozsiahly moderný Aquapark Nesebar s mnohými atrakciami. Výnimočným je tu hrad s mnohými druhmi šmykľaviek a s mokrou U-rampou. 

 
 

Napíšte nám